Strona głównaMotoryzacjaPiaskarki — czym są tego typu pojazdy i jak je wynajmować?

Piaskarki — czym są tego typu pojazdy i jak je wynajmować?

Piaskarka jest specjalnym urządzeniem, którego zadaniem jest mieszanie piasku ze sprężonym powietrzem i wystrzeliwanie go pod wpływem tworzącego się ciśnienia. Służy do czyszczenia danych obszarów, które mogą być wyjątkowo duże i do tej czynności używa się specjalnego pojazdu komunalnego. W tym artykule dowiesz się, czym są piaskarki, jak można je wynajmować i jaką wybrać?

Czym są piaskarki?

Dokładnie piaskarko-solarki to specjalne pojazdy komunalne służące najczęściej do posypywania m.in. piaskiem, solą, żwirem, czy chemicznymi mieszankami dróg w celu poprawienia komfortu jazdy na ośnieżonych i zlodowaciałych drogach. To bardzo ważne pojazdy, które mogą zapobiec licznym wypadkom drogowym i ich konsekwencją.

Nie jest to jednak jedyny rodzaj piaskarki. Niektóre z nich, posiadają chociażby specjalną zabudowę do usuwania brudu i hydrodynamicznego czyszczenia m.in. kanałów, instalacji przemysłowych, czy studzienek deszczowych.

Jak wynająć piaskarkę?

Z reguły oferty wynajmu piaskarek mają charakter jedynie informacyjny i przed wypożyczeniem należy skontaktować się telefonicznie z firmą, która dostarcza takie pojazdy. Na tym etapie można dowiedzieć się i dopytać o wszystko, co istotne. Użyczanie pojazdów komunalnych (piaskarki wynajem) w Polsce jest popularną usługą i istnieje wiele firm, które tym się zajmują. Warto więc wybrać odpowiednią firmę na podstawie opinii zawartych w internecie przez klientów, którzy już wcześniej korzystali z ich oferty.

Wypożyczanie pojazdu komunalnego zawsze wiąże się z długoterminową umową. Minimalny okres wynajmu zazwyczaj wynosi 1 rok.

Jaką piaskarkę wybrać?

Pośród wielu ofert wynajmu piaskarek, każdy zainteresowany tym pojazdem powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Używane piaskarki różnią się bowiem swoją marką, przebiegiem, pojemnością (np. 103 m³, 11 m³) i użytymi technologiami, które mogą poprawić komfort jazdy i samej pracy z piaskarką. Warto zainteresować się firmą, która gwarantuje profesjonalny serwis swojego pojazdu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne