Strona głównaMotoryzacjaSprawdzenie stanu technicznego auta przed zakupem

Sprawdzenie stanu technicznego auta przed zakupem

Jeśli planujesz zakup samochodu używanego to z pewnością musisz zwrócić szczególną uwagę na sprawdzenie auta przed zakupem. Jak do tego zadania podejść?

Sprawdź samochód w profesjonalnym warsztacie samochodowym

Najlepiej sprawdź samochód razem z fachowcem, który specjalizuje się w sprawdzaniu stanu technicznego pojazdu. Co ciekawe, taką usługę oferuje większość stacji diagnostycznych oraz warsztatów samochodowych. Warto zwrócić uwagę na stan szyb, połączenia poszczególnych elementów karoserii, stan lakieru, bieżnik opon, zawieszenie, stan klocków hamulcowych, układ kierowniczy, geometrię kół a także działanie świateł oraz szeroko pojętej elektroniki.

Sprawdź przebieg oraz pozyskaj informacje za pomocą numeru VIN

Kluczowym elementem jest sprawdzenie przebiegu pojazdu. Jak wiadomo czym większy przebieg tym ryzyko zużycia samochodu jest znacznie większe. Dane posiadane od sprzedawcy najlepiej zweryfikować z danymi pochodzącymi ze sprawdzenia numeru VIN. To właśnie za pomocą numeru VIN możemy uzyskać takie informacje jak historia napraw, historia przeglądów technicznych oraz historia przebiegu. W związku z czym zdecydowanie sprawdź auto po vin zanim zdecydujesz się na zakup. Numer identyfikacyjny pojazdu kierowca powinien bez problemu przekazać kupującemu nawet jeszcze przed omówieniem się na oględziny.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne