Strona głównaMotoryzacja10 najlepszych wskazówek, jak zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu samochodu

10 najlepszych wskazówek, jak zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu samochodu

Jeśli masz dość płacenia za dużo za ubezpieczenie samochodu, duck2water (www.duck2watercarinsurance.co.uk) wybrał dziesięć najważniejszych sposobów obniżenia składki bez obniżania poziomu ochrony:

1. Kup online
Kupowanie przez Internet pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Firmy, które wydają miliony funtów na reklamę lub prowadzą duże centra telefoniczne, muszą gdzieś pokryć te koszty i robią to, dodając te koszty do ceny składki ubezpieczeniowej. Chociaż ubezpieczyciele internetowi mają koszty ogólne, są znacznie mniej niż ubezpieczyciele uliczni i telefoniczni, co oznacza, że ​​mogą oferować ubezpieczenie samochodu nawet o 60% tańsze niż inne firmy.

2. Jedź tanim i mniej mocnym samochodem
Firmy ubezpieczeniowe obliczają swoje składki na podstawie wielkości silnika samochodu, prawdopodobieństwa jego kradzieży oraz kosztów jego naprawy. Chociaż mniejsze samochody, takie jak Ford Fiesta i Renault 5, są bardziej podatne na kradzież niż większe samochody sedan, są tańsze w naprawie lub wymianie, a zatem tańsze w ubezpieczeniu.

3.Zbuduj „historię bez roszczeń”
Firmy oferujące ubezpieczenia samochodowe udzielają rabatów bezpiecznym kierowcom z dobrą historią braku roszczeń. Tworząc historię braku roszczeń, możesz skorzystać z obniżki (do 60%) swojej premii, a zniżkę tę możesz przenieść z firmy na firmę.

4. Zwiększ bezpieczeństwo samochodu
Większe bezpieczeństwo oznacza niższe ryzyko dla twojej firmy ubezpieczeniowej i możesz skorzystać z niższych stawek, zamykając samochód w garażu na noc lub instalując zatwierdzony przez firmę ubezpieczeniową immobilizer lub tracker.

5.Zwiększ swój dobrowolny nadmiar
Decydując się na wypłatę wyższej nadwyżki, oznacza to również, że mniej prawdopodobne jest złożenie drobnego roszczenia z ubezpieczenia, a zatem są uważane za niższe ryzyko.

6. Uzyskaj więcej kwalifikacji do prowadzenia pojazdu
Kwalifikacja Pass Plus kosztuje od 100 do 150 GBP i obejmuje naukę w różnych warunkach jazdy, np. W nocy i na autostradzie. Stając się bardziej wykwalifikowanym i doświadczonym kierowcą, większość firm ubezpieczeniowych nagradza swoich klientów, obniżając składkę. W rezultacie kwalifikacja zazwyczaj zwraca się w ciągu pierwszego roku kwalifikacji. Inną opcją jest zaawansowany egzamin na prawo jazdy, ale przejście go może zająć znacznie więcej czasu niż Pass Plus.

7.Używaj mniej samochodu
Oczywiście im częściej korzystasz z samochodu, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz uczestniczył w wypadku. W rezultacie osoby podróżujące setki kilometrów co tydzień mogą mieć wyższą składkę na ubezpieczenie samochodu.

8. Nie wchodź w niewłaściwą stronę prawa
Firmy ubezpieczeniowe nie lubią przekonań motoryzacyjnych, ponieważ oznaczają, że kierowca jest postrzegany jako większe ryzyko. Niektóre skazania za jazdę samochodem są uważane za gorsze niż inne, na przykład wykroczenia związane z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu oznaczają, że Twoja premia będzie dwa razy wyższa niż zwykle.

9. Zmniejsz liczbę osób zgodnie z twoją polisą
Im więcej osób na twoim ubezpieczeniu, tym więcej będziesz musiał zapłacić. Jeśli to możliwe, postaraj się mieć jak najmniej kierowców na polisie, jak to możliwe.

10. Mieszkać na wsi
Zasadą jest, że im dalej mieszkasz od miasta, tym tańsze będzie ubezpieczenie samochodu. Mieszkając w mieście, samochód może zostać skradziony lub być ofiarą wypadku samochodowego. Możesz zaoszczędzić nawet do 50% na ubezpieczeniu samochodu, przenosząc się z miasta na wieś.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne