Strona głównaCzyszczenie autaWoskujesz swoje auto? Jesteś pewny, że robisz to dobrze?

Woskujesz swoje auto? Jesteś pewny, że robisz to dobrze?

Jak w sposób profesjonalny zabezpieczyć Twój samochód przed ciężkimi warunkami zewnętrznymi, oraz brudem? Uważasz, że umycie samochodu i przygotowanie go do polerowania jest prostą sprawą? Przekonaj się, czy tak faktycznie jest.

Mycie auta przed woskowaniem to nic skomplikowanego?

Najpopularniejszym sposobem rozpoczęcia procesu mycia samochodu jest wykorzystanie aktywnej piany, która rozpuszcza brud osadzony na lakierze. Następnie możesz przejść do mycia szamponem (jeżeli nie korzystasz z myjni ręcznej, kup szampon przeznaczony do czyszczenia powłok samochodowych). Sprawdzaj dokładnie miejsca najbardziej narażone na osadzenie się brudu, tj. zderzak przedni, maska, nadkola tylne oraz przednie. Zostawiając przybrudzone elementy, nie będziesz mógł bezpiecznie przeprowadzić dalszych etapów czyszczenia i co za tym idzie, nałożenia wosku na lakier! Po zakończeniu etapu mycia dokładnie osusz samochód. Wykorzystuj do tego ściereczki z mikrofibry, dzięki swojemu materiałowi dobrze wchłaniają wodę.

Wiedziałeś, że nie wystarczy tylko umyć auta przed woskowaniem? Jak przygotować do tego lakier?

Mogłoby się wydawać, że po umyciu auta, możesz już przejść do końcowego etapu – woskowania. Nic bardziej mylnego, odpowiednie przygotowanie do procesu nałożenia wosku to kilkuetapowa czynność. Twój samochód jest już czysty i osuszony, teraz pora na dekontaminację lakieru – czyli najprościej mówiąc, usunięcie pozostałych substancji szkodliwych, których nie udało się wyczyścić przy umyciu auta. Dekontaminacja umożliwia związanie się wosku z lakierem. Pierwszą czynnością będzie deironizacja. Wystarczy nałożyć preparat na powłokę samochodu ściereczką z mikrofibry lub gąbeczką, i przetrzeć ruchami kolistymi. Po wykonaniu tej czynności opłucz auto wodą. Ostatnim krokiem przed woskowaniem jest glinkowanie, jest to czynność bardzo podobna do deironizacji, przecierasz auto glinką, a następnie opłukujesz wodą i osuszasz.

Czas najwyższy, aby nałożyć wosk na lakier!

Wykonanie powyższych czynności, czyli mycia wstępnego oraz dekontaminacji, ma na celu przygotowanie powierzchni do długotrwałego związania się z woskiem. Ważnym aspektem jest pogoda, zalecaną temperaturą do woskowania jest od 20 do 25 stopni. W tym przedziale wiążę się on najszybciej z lakierem. Nie może dojść do sytuacji, w której promienie słoneczne bezpośrednio świecą na woskowaną powierzchnię. Jeżeli chodzi o sposób nakładania, to dwoma najpopularniejszymi są wcieranie na krzyż i ruchem kolistym, przy użyciu specjalnej gąbki. Pozostało tylko wypolerować lakier ściereczką z mikrofibry i gotowe.

Jak przeprowadzić cały proces możliwie najtaniej?

Kluczowa jest woda, a dokładniej jej koszty. Myślałeś jak do mycia Twojego auta pozyskać ją taniej?
To proste odpowiedzią jest woda deszczowa! Zacznij ją gromadzić, a sam zaskoczysz się jak wielka to oszczędność. Najlepszym rozwiązaniem jest pozyskanie i instalacja zbiornika na deszczówkę.
To rozwiązanie, które nie tylko pozwala sporo zaoszczędzić ale również aktywnie wspomagasz ekologiczne rozwiązania. Doradztwo, dobór odpowiedniego rozwiązania dla Ciebie i potrzebną pomoc uzyskasz w sklepie ze zbiornikami.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne